Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

O honorowym krwiodawstwie

"Oddawać własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia... Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszytskich częściach świata"

Święty Jan Paweł II

 

Tymi słowami Świety Jan Paweł II podziękował wszystkim krwiodawcom za ich gest oraz zachęcał wszyskich do podjęcia decyzji zostania honorowym dawcą krwi w dniu Światowego Dnia Krwiodawców 14 czerwca 2004 roku. 
Krew należy do najpotężniejszych leków, jakimi dysponuje medycyna. Jest niezbędnym lekiem dla ofiar wypadków drogowych, dzieci i dorosłych walćzących z rakiem, dla pacjentów oczekujących na zabieg chirurgiczny. Zapotrzebowanie na krew i jej składniki jest zawsze i ciągle wzrasta, a głównymi czynnikami wpływającymi na wzrost zapotrzebowania na ten bezcenny lek są:

​ Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu serdecznie zaprasza do honorowego oddania krwi. Przypominamy, że na terenie województwa opolskiego krew można oddać w siedzibie RCKiK w Opolu, ul. Kośnego 55 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00- 16.30. 

oraz w podległych Oddziałach Terenowych w:

Możesz zostać Krwiodawcą jeśli:

​Zalety honorowego krwidowastwa:

​ Oddajesz 450 ml krwi, co stanowi jedynie 8- 9 % ogólnej objętości krwi krążącej dorosłego człowieka, a Twój organizm odtworzy utraconą ilość krwi bardzo szybko.

Przed oddaniem krwi lub jej składników należy:

NIE WAHAJ SIĘ! ZOSTAŃ HONOROWYM DAWCĄ KRWI

PAMIĘTAJ, TWOJA KREW RATUJE ŻYCIE.

 

JPEGInformacje o honorowym krwiodawstwie 1.jpeg

JPEGInformacje o honorowym krwiodawstwie 2.jpeg

Wersja XML