Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Podsumowanie Wakacji 2021

Nowy rok szkolny już się zaczął, ale powróćmy jeszcze na chwilę myślami do wakacji, jakie mieliśmy okazję przeżyć wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Strzeleczkach.

Przez dwa miesiące instruktorzy świetlic urozmaicali czas dzieciom i młodzieży, prowadząc zajęcia w swoich placówkach na terenie gminy. Najmłodsi mieszkańcy mogli spróbować sił w różnych dyscyplinach sportowych. Brali udział w zajęciach plastycznych, technicznych, tworząc przeróżne dzieła. Dzieci bardzo lubiły konkurować ze sobą w rozgrywkach: sportowych, planszowych, piłkarzykach, bilardzie itd. Tworzyli domki dla owadów, świeczniki, papierowe pizze i wiele, wiele innych twórczych przedmiotów. Łącznie we wszystkich świetlicach zanotowano aż 880 odwiedzin uczestników letnich zajęć.

Oprócz spotkań stacjonarnych, organizowane były wycieczki w przeróżne ciekawe miejsca. Takich wyjazdów odbyło się aż 8, podczas których obecnych było 391 osób. Przypominamy, iż wycieczki organizowane były do: Alpaka Park w Leśnicy oraz Góra Św. Anny, Kino Helios w Kędzierzynie Koźlu (2 razy), Energylandia w Zatorze (2 razy), Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Jurapark w Krasiejowie oraz Wyjazd do Pszczyny oraz Goczałkowic Zdroju.

Na zakończenie wakacji, tradycyjnie już odbyło się wspólne „Pożegnanie Lata” na boisku w Strzeleczkach. Impreza cieszyła się bardzo licznym zainteresowaniem, gdyż program wydarzenia był urozmaicony i dostoswany do zróżnicowanego wieku uczestników. Dzieci i młodzież  mogły darmowo korzystać z atrakcji, takich jak: laserowy paintball, dmuchańce, fotobudka, malowanie twarzy. Pracownicy GOK w Strzeleczkach przygotowali 6 misji do wykonania, które okazały się bardzo wymagające. Każdy uczestnik, który bezbłędnie pokonał wszystkie konkurencje otrzymał upominek. Podczas wydarzenia dzieci i rodzicie brali udział w grach, zabawach i tańcach przygotowanych przez animatorów z grupy LuMilu. Na osłodę oferowaliśmy całkowicie bezpłatną watę cukrową.

Bardzo dziękujemy współorganizatorom letnich wydarzeń czyli: Gminie Strzeleczki, Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzeleczkach, Klubowi LZS Strzeleczki a także Strażakom z OSP Strzeleczki.

 

 

Wersja XML